Stavomodul s.r.o.
Naše výrobky zjednoduší vaši stavbu

Věncovky – "dílcové" (k sestavení na stavbě)

Podrobněji na webových stránkách www.vencovky.cz

"Dílcové" věncovky, novinku roku 2020, si i přes větší pracnost montáže na stavbě, si stavebníci oblíbili. Je ideální pro menší požadovaná množství, kde pro většinu tlouštěk zdiva jsou komponenty připraveny skladem a může si je rychle stavebník sám i odvézt. Řešení připravilo i jeden paradox - původní označení TERMO HOBBY bylo vnímáno ne se záměrem dodatečné montáže, ale chybně jako něco méně kvalitního, k pomyslné profesionální řadě. A tyto tvarovky jsou přitom vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů. Pro další období toto univerzální bednění věnců, pro všechny tloušťky zdiva, bude označeno TERMO UNI.

Provedení:

Tvarovka TERMO UNI je materiálově shodná s "krabicovým" řešením TERMO X. Je určena pro zdivo tloušťky od 200 mm, obě stěny jsou z extrudovaného polystyrénu (XPS) tl. 40 mm, s izolační vložkou (EPS F100) tl. 20 až 120 mm vyhoví pro zateplené zdivo tloušťky až 500 mm.

A v čem je TERMO UNI lepší?

A v čem je TERMO UNI naopak složitější?

Pro objektivní popis složitější montáže, tato spočívá v nasunutí připravených třmenů s plastovými podložkami do vyfrézovaných drážek a utažení matic M5 z vnitřní strany stěn. V případě vnitřního zateplení je pak potřebné před nasunutím třmenů přiložit izolační vložku z vnitřní strany venkovní stěny a jakoukoli pilkou s jemnými zuby proříznou drážku v potřebném místě opět pro připravený třmen.

Věncovky dílcové (foto 1)
Věncovky dílcové (foto 2)
Věncovky dílcové (foto 3)
Věncovky dílcové (foto 4)

V případě dotazů nebo zájmu volejte 601 234 140